Životopis vedoucího

Starší Neil L. Andersen


Starší Neil Linden Andersen byl povolán apoštolem Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů 4. dubna 2009.

Před svým povoláním do Kvora Dvanácti sloužil jako služebně nejstarší člen Předsednictva Sedmdesáti. V dubnu 1993, ve věku 41 let, byl povolán členem Prvního kvora Sedmdesáti. V minulosti vedl jako člen předsednictva území práci Církve v jižní Brazílii a později dohlížel na Církev v západní Evropě, rovněž jako člen předsednictva území. Také pomáhal dohlížet na práci Církve v Mexiku a ve Střední Americe. Kromě toho dohlížel na audiovizuální produkci Církve včetně natáčení filmu The Testaments: Of One Fold and One Shepherd [Svědectví o jednom stádu a o jednom pastýři] a jako výkonný ředitel audiovizuálního oddělení Církve řídil konstrukci vysílacího vybavení Konferenčního centra. Kromě rodné angličtiny mluví také francouzsky, portugalsky a španělsky.

Před svým povoláním generální autoritou sloužil jako president Francouzské misie Bordeaux a jako president kůlu Tampa Florida.

Starší Andersen se narodil v Loganu v Utahu a vyrůstal v Pocatellu v Idahu.

Promoval na Univerzitě Brighama Younga, kde získal stipendium Edwina S. Hinckleyho, a také získal magisterský titul z obchodní administrativy na Harvardské univerzitě. Po dokončení svého vzdělání se usadil v Tampě na Floridě, kde mezi jeho obchodní zájmy patřila reklamní činnost, developerská činnost a činnost v oblasti zdravotní péče.

Starší Andersen a jeho manželka Kathy Williams Andersenová jsou rodiči čtyř dětí.

Poznámka ke stylistice: Když podáváte informace o Církvi Ježíše Krista Svatých posledních dnů, prosím použijte při první zmínce úplný název Církve. Více informací ohledně používání názvu Církve najdete v on-line dokumentu Stylistické pokyny.