Pěvecký sbor The Tabernacle Choir at Temple Square (dříve Mormon Tabernacle Choir), jeden z nejstarších a největších pěveckých sborů na světě, vystupoval pro americké presidenty, prodal miliony nahrávek, získal desítky ocenění a uchvacuje publikum v desítkách zemí.
Pěvecký sbor má své zázemí v Salt Lake City v Utahu, v ústředí Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů.
Pěvecký sbor tvoří 360 zpěváků-dobrovolníků ve věku 25 až 60 let. Všichni jsou členové Církve. Zkoušejí a vystupují každý týden, často za doprovodu Orchestru Chrámového náměstí.
Pěvecký sbor The Tabernacle Choir at Temple Square vznikl v polovině 19. století. Nejprve to byl malý sbor, který zazpíval na konferenci Církve 22. srpna 1847, pouhých 29 dní po příjezdu prvních pionýrů do údolí Solného jezera.
Domovská scéna pěveckého sboru, historický Tabernacle, se nalézá západně od chrámu Salt Lake. Pěvecký sbor The Tabernacle Choir byl pojmenován podle této stavby.
V tomto úžasném sále ho doprovázejí varhany Tabernaclu složené z 11 623 píšťal, z nichž nejvýznamnější jsou zlaté píšťaly, vyrobené z kulatých kusů dřeva, které byly ručně vyřezány z utažských stromů. Deset píšťal z původních varhan, postavených v roce 1867, funguje dodnes.
Pěvecký sbor nejvíce proslavila pravidelná nedělní vysílání pořadu Music and the Spoken Word [Hudba a mluvené slovo], který je přenášen z Chrámového náměstí (Temple Square) v Salt Lake City. Tento program je nejdéle nepřetržitě vysílaným celostátním programem v Americe.
Ronald Reagan, prezident Spojených států v letech 1981–1989, označil pěvecký sbor The Tabernacle Choir za „Pěvecký sbor Ameriky“, když sbor vystoupil v roce 1981 při jeho inauguraci.
Koncertní turné v průběhu let zavedla sbor do nejznámějších koncertních síní Severní a Jižní Ameriky, Evropy, Asie a Tichomoří.
Sbor také vystoupil při slavnostním zakončení zimních olympijských her v Salt Lake City (8.–24. února 2002).
Nahrávky pěveckého sboru získaly dvě platinové desky a pět zlatých a také cenu Grammy za provedení písně „Battle Hymn of the Republic“. Pěvecký sbor pořídil nahrávky s největšími světovými tělesy, včetně Filadelfského orchestru, Newyorské filharmonie či Jeruzalémského symfonického orchestru.